Arcadia Music

Jste zde: ARCADIAMUSIC.cz Praktické rady Jak používat vyhledávač?

Jak používat vyhledávač?

Hudební režisér často dostává "jednoduchý" úkol: buď to má být něco rytmického, nebo něco pomalého, nebo něco úplně nenápadného. Často musí podle intuice vybírat z úzkého okruhu dostupné hudby. U nás můžete být ve svých představách odvážnější, s trochou trpělivosti najdete přesně to, co potřebujete !
Pokud již vlastníte PIN, můžete vstoupit do systému vyhledávání, přehrávání a downloadování hudby. V navigaci na levé straně homepage arcadiamusic.tv zvolte způsob vyhledávání - můžete například vyhledávat podle jednotlivých tematicky a žánrově zacílených knihoven (bližší popis viz knihovny ) a listovat "obsahem" jednotlivých CD. Tématické celky CD jsou například :

obchod - zvířata - lyrika - erotika - dětské hry - ekologie - elektronika - action drive - letní sporty - zimní sporty - politika - holiday - horror - město - ekonomie - válka -něžnost - medicína - - architektura atd.
Každé CD Vám nabídne celý soubor skladeb k danému základnímu tématu. Názvy jednotlivých soundtracků vypovídají o obsahu, který je zacílen na dílčí subtémata. Například hlavní téma zní Zimní sporty, jednotlivé soundtracky upřesňují, o jaký druh sportu nebo typ sportovního výkonu se jedná. Zda jde o bruslení, lyžování, skoky na lyžích, nebo třeba snowboarding. Zda hudba zobrazuje triumfální dojezd do cílové rovinky, nebo vyčerpání závodníka. V nabídce jsou i slavnostní fanfáry a vyhlašování vítězů. Analogicky jsou zpracována  všechna základní témata i na ostatních CD.
Dohromady můžete hledat 9 různými způsoby a podle 100 základních kritérií: podle žánru, epochy a období, hudebních trendů, názvu skladby, jména autora, obsazení, tempa, délky, názvu knihovny, nebo podle tematických kategorií a subkategorií.
Hledat lze i podle klíčového slova nebo fráze, které stačí vepsat do pole vyhledávače. Použijete-li klíčové slovo, nebo morfém slova, buďte trpěliví - databáze je obrovská. Nenajdete-li hledaný výraz, napište nám. Ihned ho zařadíme do systému, popřípadě zadáme tvůrcům zpracování Vámi požadovaného tématu.

Neumíte formulovat svůj záměr?

Spolehněte se na hudební režiséry, kteří archiv a jeho systematický katalog sestavovali. Popište si, co je znázorněno v obraze. Jde kupříkladu o cestopisný film z Irska.V nabídce tedy zvolte konkrétní zemi - Irsko. Následující krok už vás vede konkrétně k detailní nabídce: keltská flétna, keltské motivy, irská krajina atd. Někdy se může stát, že hudba, kterou uslyšíte, nebude odpovídat Vaší představě o obsahu daného klíčového slova. Určitý pojem si představujete jinak. Nezapomeňte, že Arcadia Music-Finder je jen pomocníkem - vždy je důležitý Váš vlastní kreativní přístup!

Hudební sestava jednoduše!

Pokud Vás nějaké téma zaujalo a kliknete na něj, zobrazí se celý popis skladby (autor, název díla, žánr, stopáž, obsazení), který nemusíte do hudební sestavy opisovat. Můžete si jej odsud stáhnout nebo vytisknout.

Vyhledávač v češtině a slovenštině

Pro specifické výrazy můžete využít i jinou jazykovou mutaci, v níž je vyhledávač dokonale zpracován, v tom případě si zažádejte o PIN pro danou jazykovou mutaci. Program v češtině a slovenštině budeme ještě dolaďovat. Uvítáme jakékoliv vaše připomínky, podněty, návrhy. Omlouváme se, že v průběhu rozšiřování vyhledávače mohou být klíčová slova a fráze dočasně v angličtině.